riv
12 آذر 1401 - 13:30

رقابت شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در حوزه هوش مصنوعی

رقابت‌های جایزه سالانه هوش مصنوعی ایران برای اشتغال زایی و مهارت افزایی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی برگزار می شود.

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگار گروه علم و پشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، به منظور اشتغال زایی و مهارت افزایی دانشجویان و دانش آموختگان و برقراری ارتباط میان صنعت پزشکی و مهندسی و نیز کمک به ورود ابزارهای هوش مصنوعی به صنعت سلامت، مسابقه ای تحت عنوان «جایزه سالانه  هوش مصنوعی ایران ( IAAA )» برای دانشجویان ، دانش آموختگان و علاقه مندان برگزار می شود.

این مسابقه از سوی بنیاد ملی نخبگان با همکاری جمعی از مراکز و نهادهای مرتبط با توسعه فناوری و اشتغال‌زایی دانش بنیان از جمله دانشگاه شهید بهشتی ، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، شبکه فن بازار ملی ایران و نیز نمایشگاه اینوتکس با همراهی شماری از مراکز بخش خصوصی برگزار می‌شود.

آموزش و توانمندسازی نیروهای مستعد برتر، پشتیبانی و حمایت از دستاوردها تا دستیابی به محصول، برقراری ارتباط میان صنعت پزشکی و مهندسی و نیز شتابدهی و ورود فناوری‌های نوظهور در صنعت سلامت و جذب و استخدام نفرات برگزیده در صنایع مرتبط از دیگر اهداف برپایی مسابقه جایزه سالانه هوش مصنوعی ایران است.

در پایان این رویداد علمی و تخصصی افراد مختلف به صورت تیمی و فردی با یکدیگر در حوزه هوش مصنوعی در پزشکی به رقابت می پردازنند و در نهایت به افراد و تیم های برتر در مجموع چهار میلیارد و پانصد میلیون ریال جایزه اعطا خواهد شد.

ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی از پژوهشگران، مراکز و شرکت های دانش بنیان و فعال در حوزه علوم شناختی که در این رویداد برگزیده شوند، حمایت خواهد کرد.

علاقه مندان برای شرکت و ثبت نام  در این مسابقه می توانند از طریق آدرس  www.iaaa.ai اطلاعات لازم را کسب کنند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 894873